Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców – premiera książki. 🗓 🗺

16:00, niedziela, 17.02.2019

Zapraszamy na premierę książki Mateusza Napieralskiego Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców będącą finałem projektu Archiwum Wólki. 

Projekt Archiwum Wólki ma na celu integrację mieszkańców Wólki Węglowej poprzez wspólne odkrywanie historii osiedla i jego okolicy. Jego kluczowym punktem było poznanie historii i wspomnień jak największej liczby osób, a także legend związanych z przylegającym do Wólki Węglowej Kampinoskim Parkiem Narodowym.  Wólczanie zyskali platformę wymiany doświadczeń i myśli oraz narzędzie ocalające od zapomnienia doświadczenia wspólnoty.Podczas cyklu prelekcji w Filii Mateusz Napieralski opowiadał o swoich badaniach archiwalnych nad historią Wólki. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, a także zachęciły mieszkańców do podzielenia się wspomnieniami oraz do udostępnienia domowych zbiorów fotograficznych.

Dawna Wólka Węglowa. Wspomnienia mieszkańców to fragmenty opowieści Wólczan i ponad 150 unikatowych zdjęć. Autorowi  książki zależało na pokazaniu, że Wólka i jej mieszkańcy mają swoją fascynującą historię i tradycję.

W programie:  spotkanie autorskie z Mateuszem Napieralskim, wspomnienia mieszkańców, mini-koncert zespołu The Mleko i podsumowanie ponad rocznego procesu zbierania lokalnych opowieści.

Projekt Archiwum Wólki zrealizowano w ramach Inicjatywy Lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany 

wstęp wolny

 

 

Scheduled Archiwum Archiwum Wólki
Map