Kocham Teatr! Opowieści z cukru piernika i marcepana – spektakl narracyjno – muzyczny sobota 11 lutego 2017 godz.12.00 🗓

12:00, sobota, 11.02.2017

bilet 5 zł/osoba

Spektakl narracyjno – muzyczny dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Historie przeplatane piosenkami. Opowiadają, grają i śpiewają Mirella Gliwińska i Szymon Góralczyk.

Większość z nas ma swoje ulubione książki z dzieciństwa. Kiedy dorastamy zapominamy o nich, ale tylko pozornie. Wystarczy tylko, że w naszym otoczeniu pojawi się dziecko, a już sięgamy do ulubionych tytułów. Efektem takich poszukiwań i przypomnień jest ten spektakl. Złożyły się na niego zapamiętane przez nas i naszych przyjaciół wierszowane historie. Opowieść o rycerzu Okruszynce z 1934r. Muchy króla Apsika 1958r., Baśń o królu Dardanelu 1971r. Do tego dodaliśmy odpowiednio dobrane piosenki i ballady (Był sobie król, Rycerz Zapałka, Trzej dobosze). Bawimy się formą, pełnym zapomnianych słów i związków frazeologicznych językiem, przedmiotami codziennego użytku, które tak jak w świecie dziecięcej wyobraźni zmieniają się w baśniowe akcesoria. Dzieci bawią się równie dobrze jak my, bo jeszcze nikt im nie wyjaśnił że poezja jest zbyt trudna do zrozumienia.

W drugiej, warsztatowej części spotkania, wspólne tworzenie leksykonu słów zapomnianych.

kocham-teatr-net

Scheduled Archiwum