Wolontariusze w Filii

W roku 2019 wzięliśmy udział w Programie rozwoju wolontariatu w domach kultury m.st. Warszawy realizowanego w ramach projektu Ochotnicy warszawscy.

W tegorocznej edycji Programu postawiliśmy na zwiększenie samodzielności naszych wolontariuszy i zbudowaniu w nich poczucia sprawczości.

Nasi wolontariusze brali udział w wielu wydarzeniach organizowanych w naszej instytucji: w koncertach (m.in. chór Kohezja i cykl wieczorów operowych Zoperowani), pokazach filmowych (Off na Zakręcie, Kino Żydowskie na Bielanach), wernisażach wystaw (m.in. Gdy rzeczy pozują i Geometry) oraz w pikniku sąsiedzkim Dziki dzień w ogrodzie

W tym roku wyprodukowaliśmy m.in. wydarzenie integrujące lokalną społeczność – grę terenowe Hasta La Vista Wólka. Działanie przy kreowaniu gry pozwoliło na aktywizację nowych osób z lokalnego otoczenia, które wspierają nas również przy innych projektach i wydarzeniach.

 

Tegoroczna edycja była dla nas kontynuacją działań podjętych w ubiegłym roku. Staramy się aby spotkania z naszymi wolontariuszami miały charakter nieformalny, koleżeński, dlatego formuła spotkań jest dla nas bardzo ważna. W tej edycji zaproponowaliśmy na rozpoczęcie nowego sezonu wspólne gotowanie. Spotkaliśmy się 4 października na kolektywnym przygotowywaniu wegańskich specjałów. Na to spotkanie dokupiliśmy niezbędne sprzęty i akcesoria oraz zakupiliśmy produkty spożywcze. Zrezygnowaliśmy z osoby prowadzącej warsztaty na rzecz swobodnej, przyjacielskiej atmosfery przy wspólnym gotowaniu.

Nasza wolontariuszka Kamila Gutowska otrzymała tytuł Bielański Wolontariusz Roku 2019.