Zapomnieni z Amazonii. Ecolocos – NEIFF na Bielanach. 🗓 🗺

19:00, piątek, 18.01.2019

Ekologia stanowi główne z wyzwań współczesnego świata.
Niestety nie wszyscy to widzą i akceptują. Do właściwego postępowania musimy być dobrze poinformowani, dlatego zapraszamy na cykl filmów o problematyce ekologicznej, zebranych dzięki NEW EARTH INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (NEIFF) a które będą prezentowane właśnie u nas.

Patrzymy, myślimy, reagujemy – pamiętajmy, że ziemia to nasz wspólny dom. Każdy z nas podejmuje codziennie różne decyzje, które mają wpływ na to jak on wygląda i jaką będzie miał przyszłość.

Zapomnieni z Amazonii

Mechanizm REDD wydaje się być pożyteczny, ponieważ chroni terytorium lasów tropikalnych Amazonii. Ta uważana jest za „płuca świata”. Mieszkańcy dziewiczych terenów zobowiązani są do nie niszczenia lasu a ich ingerencja w jego środowisko jest zminimalizowana. Obszary te służą jednak jako element w handlu emisjami zanieczyszczeń. Kto tak na prawdę korzysta a kto traci na funkcjonowaniu REDD? Czy państwowe i niepaństwowe organizacje międzynarodowe nie wykazują się postawą obłudną? Czy „ochrona środowiska” w tym przypadku to nie pretekst dla wzbogacania się pośredników i operatorów programu? A co z ludźmi którzy mieszkają w lesie, którzy musieli zmienić swój sposób życia? Jaką cenę muszą płacić za trucicieli zaangażowanych w handel emisjami zanieczyszczeń?

Dyskusję prowadzi Marcin Jacek Kozlowski

Scheduled Archiwum
Map