Zmaluj coś!

Zmaluj coś! –zaaranżowanie przestrzeni młodzieżowej w MAL „Studnia” we współpracy z lokalną młodzieżą

Cykl warsztatów architektonicznych oraz street artu,prowadzonyprzez absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uznanych artystów, twórców kilkunastu murali –Adama Walasa i Adriana Lewandowskiego.

Warsztaty pozwolą uczestnikom na poznanie w praktyce, jak wygląda praca i świat architekta.Mają też na celu kształtowanie świadomości przestrzennej oraz pobudzanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród młodzieży. Bardzo ważnym elementem będzie otwarcie uczestników na swobodne wyrażanie swoich potrzeb związanych z architekturą i miastem oraz rozwijanie umiejętności dialogu i pracy w grupie.Efektem końcowym warsztatów będzie projekt przestrzeni młodzieżowej w MAL „Studnia”.

Drugim etapem będzie wykład o muralu/street arcie i sztuce szablonu –krótki wstęp. Opowiemy o tym, skąd się wziął street art i jak ewoluował do współczesnej formy. Przedstawimy prace najważniejszych artystów związanych z tym nurtem, wprowadzimy do techniki szablonu –opowiemy o tym, jak przygotować własny wzór, na co zwracać uwagę przy wycinaniu szablonów i jakich używać materiałów, oraz wspólnie przygotujemy szablony i będziemy odbijać je na ścianie.

Projekt realizowany w partnerstwie ze Szkołą Podstawą nr 273 (Filia) na ulicy Arkuszowej.

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawy.