Wymienialnia roślin

Kochamy roślinność i naturę! Lubimy otaczać się zielenią i tą miłością do zieleni się dzielić!

Dlatego powstało w naszych murach miejsce gdzie możemy to realizować. Znajdziecie tu rośliny, sadzonki i zaszczepki.

Rośliny możecie wymienić albo oddać do adopcji.

Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Partnerstwa instytucji na rzecz wolontariatu  sfinansowanego z Centrum Komunikacji Społecznej w Warszawie

REGULAMIN: 

  1. Wymienialnia roślin to otwarta przestrzeń, w której możesz wymienić się rośliną, sadzonką albo zaszczepką.
  2. Miejsce to funkcjonuje na zasadzie wzajemności. Aby zaopiekować się nową rośliną, dzielisz się z innymi swoim parapetowym przyjacielem.
  3. Rośliny na wymianę nie mogą być chore, zniszczone ani przesuszone oraz powinny być w doniczkach – pozwól innym cieszyć się pięknym, nowym kwiatem. Jeśli roślina będzie obiektywnie w złym stanie nie odbierzemy jej.
  4. Jeśli nie polubiłeś się z roślinką / nie masz do niej ręki/ nie podoba Ci się – możesz ją u nas zostawić, a na pewno znajdzie się dla niej nowy dom. W tym przypadku nie obowiązuje zasada wymiany.
  5. Jeśli masz taką możliwość zostaw informację o roślinie – jak się nazywa, jakie ma wymagania, jakie stanowisko, jak podlewać itp. aby nowy właściciel mógł o nią prawidłowo zadbać i zapewnić jej długie i szczęśliwe życie w nowym domu.

DYŻURY: każdy wtorek 15:00-19:00

masz pytanie? wątpliwości?  napisz do nas! mail: info@bok-filia.eu

Poniżej tutorial pielęgnacji roślin, stworzony na Dzień Życzliwości. Ekspert: Piotr Sosnowski czyli Sosna i jego Sadzonki: