Off na Zakręcie. Dzieci są przyszłością 🗓 🗺

19:00, piątek, 14.06.2019

 

Wszyscy powtarzamy, że dzieci są przyszłością i w związku z tym wymagają specjalnej uwagi. Ale czy rzeczywiście przyglądamy się im problemom? Reżyserzy tych filmów właśnie na tym się skupili i doszli do zaskakująych wniosków.

 

Chłopiec w oceanie, reż. Friedrich Tiedtke (Dania) 15’

12-letni Mathias zaczyna dorastać, czego zdają się nie dostrzegać jego rodzice. Kiedy poznaje starszą dziewczynę, musi zmierzyć się w zupełnie nowymi emocjami.

 

Sofi, reż. Zhanna Karabalaeva (Kirgistan/Bułgaria/Rosja) 22’

Osierocona Sofii wychowuje się w koszmarnych warunkach na cygańskim osiedlu. Dowiaduje się, że jej ojciec mieszka w dużym mieście i wiedzie dostatnie życie. Postanawia więc go odnaleźć.

 

Księżniczka, reż. Karsten Dahlem (Niemcy) 16’

11-letni Ole, herszt bandy nastolatków, prześladuje swoją koleżankę Davie. W najśmielszych snach nie przewidziałby, że wkrótce wystąpi z nią na jednej scenie w szkolnym konkursie karaoke.

 

Zepsuta lalka, reż. Daniel León Lacave (Hiszpania) 16’

Mała dziewczynka pracuje w chińskiej fabryce zabawek. Ma wielkie marzenie, którego realizacja wiąże się z ogromnym ryzykiem…

 

Wiek rozumu, reż. Mathilde Petit (Francja) 16’

W świecie Pabla każdy obywatel musi wybrać zawód w wieku siedmiu lat. Bohater wraz z przyjaciółmi postanawia się temu przeciwstawić.

 

Dyskusję prowadzi Maciej Misztal.

CZAS POKAZU: 85 min

Scheduled Archiwum
Map