Off na Zakręcie- Lato wszędzie – pokaz filmów niezależnych 🗓

19:00, piątek, 22.06.2018

Latem, gdy żar leje się z nieba, dzieją się czasami dziwne rzeczy. Najlepszym przykładem będą cztery wyjątkowe filmy, których akcja toczy się podczas najcieplejszej pory roku.

Program pokazu: 

Plażowe flagi, reż. Sarah Saidan (Francja) 14’

 Vida jest młodą irańską ratowniczką. Marzy o uczestnictwie w międzynarodowych zawodach ratowników. Sytuacja zmienia się, gdy do zespołu dołącza utalentowana Sareh.

 Genesi, reż. Donatella Altieri (Włochy ) 18’

 Giovanni, mężczyzna u schyłku życia, traci swoją ukochaną córkę. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, wraca do miejsc, które pamięta z dzieciństwa. Przypominając sobie ból po śmierci ojca, próbuje ostatecznie pogodzić się z uczuciem pustki.

 Ze wsi Grunwald, reż. Artur Wierzbicki (Polska) 21’

 Portret mieszkańców naznaczonego wielką historią Grunwaldu. Jak naprawdę wygląda życie w jednej z najsłynniejszych polskich wsi?

 Kłamczuchy, reż. Robert Hloz (Czechy) 27’

 Obawiając się kary grupka dzieciaków ukrywa zwłoki kolegi, zamiast zgłosić sprawę na policję. Ale żaden plan nie jest doskonały. A może ten jest?

 Czas pokazu: 80 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

 

Scheduled Archiwum