Off na Zakręcie – Wszystko o matce – pokaz filmów krótkometrażowych piątek 26 maj godz.19.00 🗓

19:00, piątek, 26.05.2017

wstęp wolny

Pokaz filmów niezależnych poświęcony najważniejszym kobietom w naszym życiu. Na przykładzie prezentowanych filmów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być matką?

 

Łaska, reż. Eliza Subotowicz (Polska) 18’

Weronika przybywa z córką do małego miasta, by zobaczyć się z Tomaszem, księdzem w miejscowej parafii. Spotkanie po latach przybiera nieoczekiwany obrót.

 

Stela, reż. Ainhoa Menéndez (Hiszpania) 20’

Claudia ucieka wraz ze swoją córką przez codziennymi problemami w świat baśni. Ale czy każda baśń musi mieć szczęśliwe zakończenie?

 

Jak całujesz, reż. Eva Trobisch (Niemcy) 23’

Klemens od lat mieszka tylko ze swoją matką. Czuje się najważniejszym mężczyzną w jej życiu. Ale czy rzeczywiście nim jest?

 

Popatrz, reż. Mateusz Znaniecki (Polska) 30’

Bartek, na pół roku przed swoimi urodzinami, otrzymuje w prezencie kamerę. Za jej pomocą rejestruje codzienne wydarzenia i ludzi, których spotyka.

 

CZAS POKAZU: 93 min

Prowadzący:

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Scheduled Archiwum