X Przegląd Gobelinów Pasja Tworzenia Protokół Jury

                          

Protokół

z X Przeglądu Gobelinów „Pasja Tworzenia”

 Bielański Ośrodek Kultury

  1. Estrady 112

 

Do Przeglądu  zgłoszono 60  prac  z 8  ośrodków kultury, Pracowni Przy Długiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej Agis i  od 3 osób  indywidualnych.

Prace zostały ocenione w dniu  07.04.2019  r. przez Jury w składzie:

Przewodnicząca: Anna Sobol  – artystka malarka

Członkowie: Joanna Lohn- Zając – Przewodznicząca  Sekcji Tkaniny przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków

Elżbieta Kaniecka- Siegoczyńska – artysta plastyk ze specjalnością tkactwo artystyczne, artterapeuta w Insrtytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

 

Oceny dokonano wg. Kryteriów:

  1. Walory artystyczne i techniczne: kompozycja plastyczna, kolorystyka, dobór odpowiednich splotów tkanin do interpretowanego tematu
  2. Poziom poszukiwań oryginalności przekazu artystycznego
  3. Poziom i oryginalność poszukiwań wykonawczych

 

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:

 

Grand Prix X Przeglądu Gobelinów Pasja Tworzenia

Krystyna Kruszewska Dom Kultury Zacisze

Gobelin „Stevie Wonder” za doskonałą technikę i wyrafinowaną kolorystykę z batikowymi efektami

 

I Miejsce

Krystyna Linder – Kopiecka  Wolskie Centrum Kultury Pracownia Penelopa

Gobelin „Nenufary” za doskonałe walory techniczne i malarskie – mistrzowskie operowanie kolorem, światłem i perspektywą.

 

Alicja Augustyniak Dom Kultury Świt

Gobelin „Pod drzewem” za oryginalną kompozycję, bogatą kolorystykę, uzyskanie iluzji przestrzennej i wysokie walory techniczne

 

II Miejsce

Krystyna Kralkowska – Azart

Gobelin „Tancerka” za pomysłową kompozycję i walory techniczne

 

Maria Krajewska Dom Kultury Zacisze

Gobelin „Marilyn Monroe” za walory techniczne i efekt graficzny

 

III Miejsce

 

Barbara Delakowicz Filia Bielańskiego Ośrodka

Gobelin „Zaćmienie” za oryginalną kompozycję i walory techniczne

 

Małgorzata Mosiej Wolskie Centrum Kultury Pracownia Penelopa

Gobelin „Barwy Jesieni” za subtelną kolorystykę i walory techniczne

 

Lena Krzysztofowicz Dom Kultury Zacisze

Gobelin „Kolorowe Jarmarki” za oryginalne ujęcie tematu, wyczucie koloru i walory techniczne

 

Wyróżnienia:

Maria Jagodzińska Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury za Gobelin „Zaproszenie do tańca”

Aleksandra Wojdak Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury za Gobelin „Pod Parasolem”

Maria Kirylak Dom Kultury Zacisze za Gobelin „W Deszczu”

Bożena Balik Pracownia Przy Długiej za Gobelin „Rozlewisko”

Maria Elżbieta Grabowska Pracownia Przy Długiej za gobelin „Nimfy”

Elżbieta Hadała Wolskie Centrum Kultury Pracownia Penelopa za gobelin „Namiętność”

Ewa Elsner Dom Kultury Świt za gobelin „Nocna kawiarnia”

Urszula Kamocka Magazyn Sztuk Filia Ośrodka Kultury Ochota za gobelin „Trawy i wrzosy”

Halina Mikołajczak Dom Kultury Zacisze za gobelin „Za rzeką”

Marianna Domańska Dom Kultury Włochy Magiczne Włókno za gobelin „Na zdrowie”

Antonina Arkuszewska Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury za gobelin „Jaskółki”

Monika Bołtromiuk Warsztaty Terapii Zajęciowej Agis za gobelin „Trzy motyle na kwitnącej łące”

Jury zgodnie uznało wysoki poziom prac przedstawionych do przeglądu, jednocześnie wyraża nadzieję, że konkurs przyczyni do popularyzowania tkaniny jako środka wyrazu artystycznego.