Kultura i Natura! Czy słodycze mogą być zdrowe? 🗓

18:00, czwartek, 16.07.2020

🌿Warsztaty z Iwoną Zasuwą autorką bloga @Smakoterapia.
🌱Wydarzenie przygotowane wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany.
🍑🥝🍅🍒🍌🍏🍎🍐🍊🍓🍋🍈🥥🌶🍌

„❤️Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę” – Paracelsus

🍒Pomimo rozwoju nauki i wzrostu świadomości co nam służy w diecie a co jest dla nas szkodliwe, spożycie cukru ma tendencję wzrostową.
🍏Z danych GUS wynika, że w Polsce spożycie tej substancji na mieszkańca w 1950 roku wynosiło 21 kg, a w 2014 roku było na poziomie 44,3 kg. Nadmiar cukru w menu to ryzyko wielu chorób, w tym sercowo – naczyniowych (zawał serca, udar mózgu), cukrzycy, nowotworów czy otyłości.
🥭Jak zatem rozsądnie korzystać ze smaku słodkiego w menu?
🥥Czym zastąpić cukier i czy wszystkie zamienniki są zdrowe?
🍍O roli smaku słodkiego oraz sposobach na kulinarne smakołyki.
🍓Przyrządzimy słodkie smakołyki uwzględniając sezonowe składniki, w tym zdrowe, letnie owoce.
🍋Słodkie przekąski nie muszą być „grzeszne”. Mogą stanowić wartościowy posiłek/przekąskę, która nas odżywi i zaspokoi zapotrzebowanie na porcję słodkości w menu.

🥝W planie:

🍓miniserniczki bez pieczenia z truskawkami i innymi owocami sezonowymi

Film dostępny będzie na naszej tablicy w dniu wydarzenia w formule relacji na żywo.

🥒Autorka – Iwona Zasuwa – Smakoterapia
muzyk i pedagog (emisja głosu, sztuka dla dzieci). Na co dzień jest jedną z najbardziej cenionych wokalistek sesyjnych i chórzystek na polskim rynku muzycznym. Od 21 lat bierze udział w niemal wszystkich projektach muzycznych Kayah. Równorzędną jej pasją jest gotowanie a motto jej kuchni oparte jest o założenia medycyny profilaktycznej (hipokratejskiej) czyli jak żyć (co jeść) żeby nie chorować. Mama małego alergika, autorka strony smakoterapia.pl, autorka przepisów oraz prowadząca w programie Ugotuj mi Mamo oraz Ugotuj mi Mamo 2 (2014-2015 r) na antenie kuchni+. Edukatorka żywieniowa: autorka cykli edukacyjnych dla dorosłych – „Żyj i jedz zdrowo” oraz warsztatów kulinarnych dla dorosłych, twórczyni Akademii Smakoterapii dla Dzieci (edukacyjno – kulinarnej). Społeczniczka: założycielka kooperatywy Smakoterapia w Warszawie zajmującej się tworzeniem środowiska dla producentów dobrej, zdrowej żywności i ich odbiorców. Zafascynowana leczeniem za pomocą naturalnego żywienia. Posiada niezwykłą łatwość wymyślania ciekawych przepisów na smaczne i zdrowe potrawy mimo ograniczeń dietetycznych, jakie musiała zastosować w swojej kuchni (bez cukru, bez nabiału, w większości potraw bez glutenu, wegetariańskie lub wegańskie). Przez Czytelników nazywana jest Królową Kaszy Jaglanej. W 2017 roku wydała długo wyczekiwaną i bestsellerową już książkę “Smakoterapia. Kuchnia roślinna bez glutenu, nabiału i cukru”, we wrześniu 2018 roku światło dzienne ujrzała jej kontynuacja “Smakoterapia 2”, natomiast w 2019 roku – Smakoterapia 3 – Spiżarnia.

Scheduled Archiwum