Ale Meksyk – rodzinna niedziela wielokulturowa 🗓 🗺

12:00, niedziela, 30.09.2018

Zapraszamy na Piknik rodzinny z kulturą Meksyku!

Okazji do poznania kultury meksykańskiej będzie bardzo dużo. W programie międzypokoleniowe warsztaty kuchni meksykańskiej, gry i zabawy dla dzieci, meksykańskie slajdowisko, spotkanie z etnografem, koncert i muzykowanie z zespołem imigrantów z Meksyku.

PROGRAM:

12.00-14.00 – Warsztat kulinarny „Wszystko z kukurydzy, kukurydza to wszystko”

Kukurydza odgrywa kluczową rolę nie tylko w żywieniu, ale i wierzeniach ludności zamieszkujących Mezoamerykę. Dlatego oprócz przygotowywania potraw, uczestniczy raczeni będą kulturową historią kukurydzy, by w lepszy sposób zrozumieć zarówno jej rolę, jak i odmienny sposób konceptualizacji tego zboża, co uwydatni odmienną relację między człowiekiem a jego otoczeniem.

14.00-16.00 – Zabawy dla dzieci

Gry ruchowe, pamięciowe, planszowe i językowe związane z bogactwem kultury i społeczeństwa Meksyku (grupy indiańskie, stany, języki, etc.)

16.00-17.00 – koncert Mariachis Los Amigos

Grupa Mariachi “Los Amigos” powstała dwie dekady temu. Postawiła sobie za cel prezentowanie i propagowanie głównie tradycji muzyki meksykańskiej, choć nie są im obce rytmy z innych regionów Ameryki Łacińskiej (np. merengue – Dominikana; cumbia – Kolumbia). Bez wątpienia usłyszymy na ich koncercie typowe rytmy i dźwięki specyficzne dla Meksyku, którego bogactwo pod tym względem jest niebywałe (son z regionu Jalisco, son jarocho, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśń ranchera, oraz silnie zakorzenione w Meksyku: bolero, paso doble, la danza, polka).

18.00-19.00 – Naturalne bogactwa Meksyku – prezentacja o faunie i florze Meksyku.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.
zapisy na warsztaty kuchni meksykańskiej info@bok- filia.eu
wstęp wolny

Scheduled Archiwum
Map