Kampinos 1863 – piesza ekspedycja historyczno – survivalowa 🗓

10:00, niedziela, 04.10.2020

🌳🐾Ruszamy w las!!
🚶‍♀🚶Zapraszamy na pieszą wyprawę do Kampinosu śladami Powstania Styczniowego z Mateuszem Napieralskim i Łukaszem Tulejem.
🇵🇱Będzie to interaktywna lekcja historii z elementami survivalu. ✅Podczas wyprawy dowiemy się jak wyglądała kuchnia powstańcza, warunki życia w lesie, weźmiemy udział w pokazie pozyskiwania wody pitnej poprzez użycie polowego filtru do wody.
✅Dowiemy się też jakich sposobów używali powstańcy aby zmylić przeciwnika i jak jak radzili sobie w puszczy uciekinierzy z branki warszawskiej, którzy ruszyli w styczniu 1863 r. do kampinoskich lasów, by zorganizować się w oddział powstańczy.

👉Główne punkty wyprawy:

Start i meta: początek szlaku niebieskiego w Laskach, przystanek Sokołowskiego 01 (przy ulicy 3 Maja). Można dojechać również samochodem, obok jest parking.
📍Lipków – tutaj stacjonował oddział powstańczy z branki warszawskiej. O bogatej historii Lipkowa, tamtejszej parafii i dworu opowie nam Mateusz Napieralski
📍 Izabelin – krzyż 1863 – tajemniczy relikt przeszłości
Trasa łatwa – około 7 km. Czas trwania wędrówki około 3,5-4 godziny z przerwami na opowieści i zadania survivalowe.

🇵🇱Projekt Kampinos 1863 jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski z Programu Patriotyzm Jutra.

🌳Udział bezpłatny – obowiązują zapisy tędy.

Na wyprawę mogą się udać wyłącznie zapisani i potwierdzeni przez nas uczestnicy. Wyprawa wyłącznie dla osób powyżej 12 roku życia. Ilość miejsc ograniczona.
————————————————————————————–
Uwaga!! Ważne!
Udział w wyprawie równoznaczny jest z wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku uczestnika/uczestniczki utrwalonego w ramach projektu Kampinos 1863 – ekspedycje survivalowe szlakiem Powstania Styczniowego, dnia 13 lub 27. 09 .2020 przez Bielański Ośrodek Kultury, z siedzibą w Warszawie 01-913, przy ul. Goldoniego 1, posługujący się nr NIP: 118 013 05 77.

Zgoda dotyczy w szczególności wykorzystania wizerunku w materiałach promocyjnych, na stronie internetowej, na plakatach, w folderach – w ramach projektu Kampinos 1863 – ekspedycje survivalowe szlakiem Powstania Styczniowego, realizowanego w ramach programu “Patriotyzm Jutra”.

Scheduled Archiwum