Kółko architektoniczne 🗓

10:00, sobota, 18.09.2021

SPRAWDŹ CZY CHCESZ ZOSTAĆ ARCHITEKTEM

Lubisz wymyślać, projektować, tworzyć? Ciągnie Cię w stronę rysunku lub grafiki? A może zawsze chciałeś/łaś poznać tajniki budownictwa i konstrukcji? Poznaj siebie i przekonaj się, co jest najbliższe Twojej duszy. Może to właśnie architektura stanie się pomysłem na całe twoje życie.

Kółko architektoniczne powstało, by pomóc odpowiedzieć na proste, lecz istotne pytanie: CZY CHCESZ ZOSTAĆ ARCHITEKTEM ?

Warsztaty architektoniczne umożliwiają uczestnikom poznanie w praktyce jak wygląda praca i świat architekta. Warsztaty mają na celu kształtowanie świadomości przestrzennej oraz pobudzanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Na nich dzieci, poprzez zabawę, zapoznają się z branżą architektoniczno i budowlaną, tworząc modele.
Przebieg zajęć jest oparty o metodę pracy od pomysłu do realizacji. Dzięki wykorzystaniu metody warsztatowej uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności manualne, a także sprawdzić, która z dziedzin architektury jest im najbardziej pokrewna, najbliższa ich zainteresowaniom. Chcemy umożliwić młodym ludziom sprawdzenie i wyćwiczenie swoich umiejętności w dziedzinie architektury, co mogłoby pomóc w podjęciu przez nich ważnej decyzji o wyborze dalszej drogi życia.

Comiesięczne, różnorodne cykle tematyczne stwarzają możliwość rozwoju twórczych umiejętności dzieci. Praca z modelami przestrzennymi, tworzonymi przez uczestników na każdych warsztatach, rozwija zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię. Dzieci będą samodzielnie projektować, rozwiązywać napotkane „problemy techniczne” i w miarę możliwości urzeczywistniać – własnoręcznie konstruować swoje projekty. Dzięki temu nauczą się twórczego i logicznego myślenia oraz wrażliwości na otaczającą przestrzeń.

Na naszych zajęciach będziemy rysować, robić modele 3D – duże i małe, skonstruujemy jakiś most, podłączymy światło do naszych modeli, stworzymy świat z brył, zastanowimy się jak poprowadzić instalację kanalizacyjną, skąd wziąć wodę, gaz a może obejdziemy się bez tego?

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w soboty:
1 grupa 10.00-11.30
2 grupa 12.00-13.30
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-13lat

zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/30126

Scheduled ical Google outlook Dzieci Zajęcia stałe