Off na Zakręcie – Animowane życie 🗓

19:00, piątek, 08.09.2017

Są autorzy, którzy poświęcają często kilka lat, by przestawić życie człowieka w animowanych obrazach. Zapraszamy na wyjątkowy pokaz animacji dla dorosłych, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

 

Choban, reż. Matija Pisačic (Chorwacja) 18’

 

Choban wiedzie spokojne życie pasterza, do czasu gdy ktoś porywa jego psa – Łajkę. Poszukiwania zmienią mężczyznę.

 

Ribera’s , reż. Juan Carlos Camardella (Argentyna) 8’

 

Historia jednej nocy z 1900 roku z tangiem w tle.

 

The Hopper, reż. Alex Brüel Flagstad (Dania/Niemcy) 19’

 

Szesnastoletni Dexter mieszka ze swoją babcią w Baltimore. Za namową swojego kolegi Kevina bierze udział w napadzie na lokalnych dilerów narkotyków. To rozpoczyna serię dramatycznych wydarzeń.

 

Fongopolis, reż. Joanna Kożuch (Słowacja) 13’

 

Młody skrzypek dostaje życiową szansę: ma zagrać solówkę z prestiżową orkiestrą filharmonii miasta Fongopolis. Do występu zostało niewiele czasu, a on błądzi po labiryncie dworca kolejowego.

 

Luminaris, reż. Juan Pablo Zaramella (Hiszpania) 6’

 

Znudzony monotonią pracownik fabryki żarówek postanawia zmienić świat.

 

Tajemnica góry Malakka, reż. Jakub Wroński (Polska) 21’

 

Sześcioletni Junior jest nadzwyczaj dojrzałym emocjonalnie dzieckiem. Gdy jego ojciec pilot rozbija się w niewyjaśnionych okolicznościach w Chinach, Junior postanawia wyruszyć w podróż, by dowiedzieć się, co dokładnie się wydarzyło. Zainspirowany malarstwem Fernanda Botero dramat w konwencji realizmu magicznego z wątkiem kryminalnym w tle.

 

CZAS POKAZU: 85 min

 

Prowadzący:

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Scheduled Archiwum