Napary ziołowe i kule daktylowe 🗓

18:00, czwartek, 15.10.2020

Zdjęcie promujące warsztaty. Po lewej stronie napis: kule daktylowe i napary ziołowe. Po prawej zdjęcie ładnie ułożonych ziół, gałązek i kwiatów oraz szklanka z ziołowym naparem widoczna od góry.Jak rozpoznawać dziko rosnące zioła, jak je zbierać, przetwarzać, przechowywać? Czym różni się ziołowy wywar od naparu?
Na warsztatach dowiemy się jakierośliny zielarskie rosnące blisko nas warto zbierać i parzyć na ziołowe herbaty dla zdrowia i urody, pogadamy o ich właściwościach i działaniu oraz wykonamy ziołowe mieszanki oczyszczające organizm.
W drugiej części zajęć zrobimy wspólnie trufle daktylowe – zdrowe wegańskie słodkości z daktyli, orzechów i płatków(owsianych lub jaglanych w wersji bezglutenowej) oraz jadalnych płatków kwiatów (forsycji, dzikiej róży, fiołka trójbarwnego, nagietka)

koszt 20 zł osoba
zapisy:https://tiny.pl/7p9xg

INSTRUKTORKA: Werka Karasek
Artystka łącząca formy z pogranicza bioartu, upcyklingu, haftu, fotografii i kolażu. Absolwentka tkaniny artystycznej, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Entuzjastka zielarskich dzikich roślin i leśnych opowieści. Prowadzi warsztaty łączące działania z różnych dziedzin sztuki, upcyklingu, zielarstwa i etnobotaniki

Scheduled Archiwum