Piątek z offem. Odosobnienie – Uwaga! Wydarzenie odwołane!! 🗓

19:00, piątek, 23.10.2020
🎬Kino jest niesamowitym mechanizmem.
📽Potrafi momentalnie przenieść nas na drugi koniec świata, zrozumieć obcy język czy wzbudzić w nas silne emocje.
🌻Potrafi też pomóc lepiej zrozumieć naszą codzienność.
🟣W cyklu Piątek z offem prezentujemy filmy, których twórcy nie są obojętni w stosunku do otaczającego ich świata, zabierają głos w dyskusji i nie boją się kontrowersji.
🔥Co miesiąc poruszamy inny temat i zapraszamy widzów do dyskusji, bo wierzymy, że sztuka to przestrzeń dialogu.
🍀Kuratorem cyklu jest Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.
udział nieodpłatny, obowiązują zapisy:
Pandemia wirusa COVID-19 sprawiła, że praktyczne wszyscy poznaliśmy gorycz odosobnienia. Czy to doświadczenie sprawia, że lepiej rozumiemy osoby, które już wcześniej funkcjonowały na obrzeżach społeczeństwa? Jakie mogą być przyczyny izolacji i jak można im zapobiegać? A może to nasza nieuchronna przyszłość…?
✅Program pokazu:
🎬Chłodne lato, reż. JiQiaowei (Francja) 17’
Zwyczajny letni dzień na południu Chin. Codzienne zajęcia matki i jej syna oddzielonych ścianą. Czy w taki dzień może wydarzyć się coś złego?
🎬Pozostać, reż. PaulineGaltié (Anglia) 16’
Larry wiedzie nudne życie. Pewnego dnia z jego pokoju znika książka, a z każdym dniem coraz więcej przedmiotów zmienia swoje położenie. Poszukując przyczyny tych dziwnych zdarzeń, odkryje coś, co zupełnie odmieni jego życie.
🎬Przygnębiony, reż. AlalehIzadi (Iran) 19’
Starszy mężczyzna ma wyłącznie zdalny kontakt ze swoją rodziną. W pustym mieszkaniu stara się nie popaść w obłęd.
🎬Sort Sol, reż. Rico Mahel (Niemcy) 30’
Jest 2083 rok. Nate wiedzie wydajne, ale ponure życie. Do czasu, gdy pojawia się wilk…
CZAS POKAZU: ok. 83 min
Prowadzący:
Maciej Misztal– pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii.Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.
Scheduled Archiwum
Map