Sąsiedzki chór tymczasowy na Wrzecionie 🗓

16:00, sobota, 10.10.2020

Śpiewaj z nami!
Projekt Podnieś Głos to inicjatywa mającą na celu promocję amatorskiego ruchu artystycznego w przestrzeni bielańskich podwórek.
Zapraszamy sąsiadów do wspólnego śpiewania z chórem Kohezja.
Dyryguje Ewa Jurkiewicz, akompaniuje Krzysztof Ostrowski.
Przywozimy śpiewniki, rozstawiamy krzesełka i śpiewamy razem!!
Widzimy się na skwerze między budynkmi przy ul. Szegedyńskiej 5 i 5 a oraz Szubińskiej 6.

Celem projektu jest aktywizacja i integracja osób nieuczestniczących w kulturze poprzez stworzenie Tymczasowego Chóru sąsiedzkiego w przestrzeni publicznej.

Istotą projektu jest wykorzystanie wspólnego śpiewania jako narzędzia działań animacyjnych i klucza do samorozwoju oraz aktywnej obecności w działaniach społecznych i kulturalnych.

Dlaczego to robimy? Bo neurobiologia śpiewu pokazuje, że kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe i różne sposoby. Aktywizuje się wtedy prawy płat skroniowy naszego mózgu, uwalniając endorfiny, serotoniny i oksytocyny które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi.

Nauka również potwierdza siłę śpiewu. Śpiewanie wpływa pozytywnie na zdrowie, a najnowsze badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej transformacyjny, ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich. Ludzie regularnie śpiewający mają obniżony poziom kortyzolu, co wskazuje na występowanie mniejszego poziomu stresu.

 

Regulamin uczestnictwa

Scheduled Archiwum