Off na Zakręcie – Rodzinne Historie 🗓

19:00, piątek, 08.12.2017

W rodzinie zawsze możemy liczyć na miłość, zrozumienie i wsparcie. Ale czasami coś w niej nie działa, jak powinno. Offowi filmowcy przyglądają się obu sytuacjom, dając nam pretekst do wielu ważnych przemyśleń.

Program projekcji

Książe, reż. Franz Maria Quitt (Austria) 20’

 Historia 9-letniego Jacoba, który zakochuje się w starszej dziewczynie z podwórka. Skupiony na zalotach nie dostrzega, że małżeństwo jego rodziców właśnie się rozpada.

 Święta, reż. Aleksandra Kulak, Ruslan Fedotov (Rosja) 19’

 Dokumentalna opowieść o Świętach Bożego Narodzenia rodziny rybaków.

 Częstotliwość drgań, reż. Arkadiusz Biedrzycki (Polska) 29’

 Natalia wraca do kraju po siedmiu latach emigracji. W Polsce zostawiła swoją córeczkę Helę i matkę Zofię. Chce nadrobić lata rozłąki, ale czy to jeszcze możliwe?

Maszka, reż. Igor Kagramanov (Rosja) 26’

 Trójka dzieci mieszka w niewielkim domu w lesie. By przeżyć, muszą szybko dorosnąć.

Czas pokazu 95 minut

 Prowadzący:

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Scheduled Archiwum