zMALuj coś! 🗺

Zmaluj coś! – zaaranżowanie przestrzeni młodzieżowej w MAL Studnia we współpracy z lokalną młodzieżą.

Cykl warsztatów architektonicznych oraz streetartowe prowadzone przez absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uznanych artystów,  twórców kilkunastu murali – Adama Walasa i Adriana Lewandowskiego.

Warsztaty pozwolą uczestnikom na poznanie w praktyce jak wygląda praca i świat architekta,  mają też na celu kształtowanie świadomości przestrzennej oraz pobudzanie kreatywnego i twórczego myślenia wśród młodzieży. Bardzo ważnym elementem będzie otwarcie uczestników na swobodne wyrażanie swoich potrzeb związanych z architekturą i miastem oraz rozwijanie umiejętności dialogu i pracy w grupie. Efektem końcowym warsztatów będzie projekt przestrzeni młodzieżowej w MAL Studnia.

Drugim etapem będzie Wykład o muralu/street arcie i sztuce szablonu – krótki wstęp. Opowiemy o tym skąd się wziął street art i jak ewoluował do współczesnej formy. Przedstawimy prace najważniejszych artystów związanych z tym nurtem, wprowadzimy do techniki szablonu – opowiemy o tym jak przygotować własny wzór, na co zwracać uwagę przy wycinaniu szablonów i jakich używać materiałów oraz wspólnie przygotujemy szablony i będziemy odbijać je na ścianie.

 

 

Projekt realizowany w partnerstwie ze Szkołą Podstawą nr 273 (Filia) na ul. Arkuszowej.

Projekt zMALuj coś zrealizowany w ramach Programu Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020.