Nowi Warszawiacy

 

 

 

Projekt polega na kompleksowym przepracowaniu w procesie warsztatów i spotkań z młodzieżą kluczowych tematów dla problematyki wielokulturowej (tożsamość, etnocentryzm, relatywizm kulturowy, ksenofobia, rasizm, tolerancja, etc.). Odbędzie się to na konkretnym przykładzie warszawskich migrantów z Rumunii, Iraku, Ukrainy i Meksyku.  Końcowym produktem będzie film dokumentalny poświęcony ich życiu w Warszawie pt: „Nowi warszawiacy” po to by jeszcze bliżej przyjrzeć się wewnętrznej motywacji, emocjom i źródle wyboru Polski jako kraju zamieszkania przez naszych bohaterów. Oddamy kamery młodym ludziom- po to aby stworzyli portret “nowych warszawiaków”.

Wspólnie będziemy dokonywać wyboru materiału przy montażu reportażu. Efektem końcowym naszych działań będzie stworzony w procesie warsztatów, spotkań z imigrantami i ekspertami od działań filmowych film dokumentalny “Nowi warszawiacy”.

 

 

Projekt #NowiWarszawiacy autorstwa Marcin Jacek Kozlowski i Ivona Mirosław-Dolecka dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury